Orar servicii medicale pe specialitati

Orar servicii medicale pe specialitati

Orarul medicilor Centrului poate suferi modificări neplanificate. De aceea vă rugăm să contactaţi Centrul nostru pentru detalii suplimentare.
Vă mulţumim.

Orar special in perioada 24.12.2019 - 02.01.2020

  • 24 Decembrie si 31 Decembrie
    • Consultatii = 08:00 - 14:00
    • Receptie = 07:00 - 14:00
    • Recoltare probe analize = 07:00 - 11:00

  • 25 Decembrie, 26 Decembrie, 01 Ianuarie si 02 Ianuarie
    • Receptie = 07:00 - 12:00
    • Recoltare probe analize = 07:00 - 10:00

Analize de laborator

Cabinetul recoltări pentru analize se află la parterul noii clădiri a Spitalului General. Personalul Centrului vă va îndruma către noua locaţie.

Luni07:00 - 19:00
Marţi07:00 - 19:00
Miercuri07:00 - 19:00
Joi07:00 - 19:00
Vineri07:00 - 19:00
Sâmbătă07:00 - 11:00
Duminica07:00 - 11:00

În funcţie de numărul de solicitări, acest program poate suferi modificări.

În atenţia beneficiarilor de servicii CAS
Programul Laboratorului în cadrul contractului cu CAS :
Luni - Vineri = 07:00 - 19:00 / Sâmbătă, Duminică, Sărbatori legale = nu este program.

Alergologie & Imunologie clinica

Dr. Elena Violeta Mădălan - medic primar Alergologie & Imunologie clinică

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi11:00 - 17:00
Vineri08:00 - 14:00

Boli infecţioase & tropicale

Prof. Dr. Petre Calistru - medic primar Boli infecţioase; competenţă Boli tropicale; doctor în ştiinţe medicale

Pentru informaţii în legătură cu programul de consultaţii al Prof. dr. Petre Calistru, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Prof. Dr. Emanoil Ceauşu - medic primar Boli infecţioase; doctor în ştiinţe medicale

Vineri16:00 - 20:00

Dr. George Sebastian Gherlan - medic primar Boli infecţioase; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale; şef de lucrări

Consultaţii

Luni14:30 - 18:00
Marţi14:30 - 17:00
Miercuri15:00 - 20:00
Joi14:30 - 18:00
Vineri14:30 - 16:00

Elastografie hepatica, ecografie generală (abdomen / pelvis)

Luni16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16:00
Miercuri16:30 - 20:00
Joi16:30 - 18:00
Vineri14:30 - 16:00

Dr. Mădălina Neaţă - medic specialist Boli infecţioase

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Rodica Rusu - medic primar Boli infecţioase

Luni14:00 - 16:00
Marţi14:00 - 16:00
Miercuri14:00 - 16:00
Joi14:00 - 16:00
Vineri14:00 - 16:00

12.12 - 31.12 = nu are program.

Cardiologie

Dr. Liliana Ştefan - medic primar Cardiologie; competenţă ecografie cardiacă şi ecografie Doppler vascular

Consultaţii / Ecografie cardiacă

Luni13:30 - 19:30
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

02.12 - 06.12 = nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă - medic specialist Cardiologie; medic primar Medicină internă; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment specialităţi medicale

Luni09:00 - 14:00
Marţi09:00 - 14:00 ; 16:00 - 19:00
Miercuri09:00 - 14:00
Joi09:00 - 14:00
Vineri09:00 - 14:00

02.12 - 06.12 ; 30.12 - 31.12 = nu are program.

Electrocardiograma (ECG) de efort

  • doar cu recomandare scrisă de la medicul specialist cardiolog
  • este necesară prezentarea unei ecografii cardiace de dată recentă
  • pacienţii trebuie să ia tratamentul pentru tensiune înainte de efectuarea investigaţiei, să nu ia medicamente beta-blocante, să mănânce înainte de efectuarea testului
Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Arteriograf Tensiomed

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Chirurgie

Chirurgie generală

Dr. Sorin Şoşoiu - medic primar Chirurgie generală; competenţă Chirurgie laparoscopică; şef Compartiment Specialităţi chirurgicale

Luni12:00 - 14:00
Marţi12:00 - 14:00
Miercuri12:00 - 14:00
Joi12:00 - 14:00
Vineri12:00 - 14:00

Dr. Alexandru Bumbac - medic primar Chirurgie generală

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 15:30
Miercuri08:00 - 15:30
Joi08:00 - 15:30
Vineri08:00 - 15:00

Dr. Anna-Maria Tănase - medic primar Chirurgie generală; competenţă Chirurgie laparoscopică

Consultaţii / Ecografie generală (abdomen, pelvis)

Luni16:00 - 19:00
Joi15:30 - 18:00

Dr. Victor Florescu - medic specialist Chirurgie generală

Marţi15:00 - 19:00

Dr. Elvira Dogaru - medic primar Chirurgie generală

Luni08:00 - 14:00
Marţi12:00 - 16:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi12:00 - 16:00
Vineri08:00 - 14:00

24.12, 31.12 = nu are program.

Chirurgie oncologică

Dr. Cezar Stroescu - medic primar Chirurgie oncologică

Joi16:30 - 19:00

20.12 - 31.12 = nu are program.

Chirurgie O.R.L.

Dr. Daniela Mischie - medic primar O.R.L.; competenţă chirurgie endoscopică O.R.L; doctor în ştiinţe medicale

Miercuri14:00 - 17:00
Sâmbătă10:00 - 14:00

07.12, 25.12, 26.12 = nu are program.

Chirurgie pediatrica

Dr. Viorel Danilă - medic primar Chirurgie pediatrică

16.12 = 12:00 - 13:30.

Chirurgie plastică, estetică & reparatorie

Dr. Ana-Luminiţa Bănacu - medic primar Chirurgie plastică & reparatorie

Luni17:00 - 19:00

Dr. Patrick Semionov - medic specialist Chirurgie plastică & estetică

Marţi16:30 - 19:00
Joi16:30 - 19:00

Chirurgie vasculară

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ - medic primar Chirurgie cardiovasculară; medic primar Chirurgie generală; doctor în ştiinţe medicale

Marţi09:00 - 10:30

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Rafael Halpern - medic primar Chirurgie vasculară; competenţă ecografie Doppler vascular

Luni16:00 - 20:00
Marţi17:00 - 20:00

24.12 = nu are program.

Flebologie

Dr. Alexandru Bumbac - medic primar Chirurgie generală

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ - medic primar Chirurgie cardiovasculară; medic primar Chirurgie generală; doctor în ştiinţe medicale

Marţi09:00 - 10:30

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Rafael Halpern - medic primar Chirurgie vasculară; competenţă ecografie Doppler vascular

Luni16:00 - 20:00
Marţi17:00 - 20:00

24.12 = nu are program.

Dermatologie & Venerologie

Dr. Gabriela Florescu - medic primar Dermatologie & Venerologie

Luni14:00 - 20:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00

24.12, 31.12 = nu are program.

Prof. Dr. Oana Coman - medic primar Dermatologie & Venerologie; doctor în ştiinţe medicale

Marţi12:00 - 14:00
Vineri11:30 - 13:00

Dr. Ioana Silvia Simian - medic primar Dermatologie & Venerologie

Luni08:30 - 12:00
Marţi08:30 - 12:00
Joi08:30 - 12:00
Sâmbătă09:00 - 14:00

24.12 - 31.12 = nu are prohram.

Diabet, nutriţie & boli metabolice

Dr. Raluca Sanda Vişan - medic primar Diabet, nutriţie & boli metabolice

Luni15:00 - 17:30
Marţi15:00 - 17:30
Miercuri15:00 - 17:30
Joi15:00 - 17:30
Vineri15:00 - 17:30

23.12 - 31.12= nu are program.

Dr. Marilena Constantin - medic specialist Diabet, nutriţie & boli metabolice; medic primar Medicină generală

Luni09:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Marţi09:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Miercuri10:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Joi09:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Vineri09:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 12:00

Endocrinologie

Dr. Cristina Daniela Ene - medic specialist Endocrinologie, competenţă ecografie tiroidă

Consultaţii / Ecografie tiroidă

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

20.12 - 31.12 = nu are program.

Epidemiologie imunizări vaccinuri

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu - medic specialist Epidemiologie

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Gastroenterologie

Dr. Mărioara Casian - medic primar Gastroenterologie; competenţă endoscopie digestivă diagnostică; competenţă ecografie generală

Consultaţii

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00

31.12 = nu are program.

Ecografie generală (abdomen / pelvis)

Luni08:00 - 11:00 ; 12:00 - 14:00
Marţi09:00 - 11:00
Miercuri08:00 - 11:00 ; 12:00 - 14:00
Joi14:00 - 14:30 ; 15:30 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00

31.12 = nu are program.

Dr. Irina Ungureanu - medic specialist Gastroenterologie; medic primar Medicină internă

Luni14:00 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri14:00 - 20:00

29.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Larisa-Elena Ursan-Fulger - medic specialist Gastroenterologie, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Consultaţii

Luni14:00 - 14:30 ; 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri10:00 - 11:00
Joi10:00 - 12:00
Vineri14:00 - 14:30 ; 16:30 - 20:00

14.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie generală (abdomen / pelvis)

Luni14:00 - 15:30 ; 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 09:00 ; 10:00 - 11:00
Joi08:00 - 09:00 ; 10:00 - 11:00
Vineri14:00 - 15:30 ; 16:30 - 20:00

14.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Bogdan-Ionuţ Slăvulete - medic specialist Gastroenterologie, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Consultaţii

Luni08:00 - 13:00
Marţi15:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

30.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie abdominală

Luni13:00 - 14:00
Marţi14:00 - 15:00

30.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Andreea Vătafu (Cazan) - medic specialist Gastroenterologie

Miercuri17:00 - 20:00
Joi17:00 - 20:00
Vineri17:00 - 20:00

Dr. Daniela Tăbăcelia - medic specialist Gastroenterologie; competenţă ecografie generală, endoscopie intervenţională

Joi15:30 - 20:00

Ginecologie & Obstetrică

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu - medic primar Ginecologie & Obstetrică; competenţă colposcopie şi citodiagnostic, ultrasonografie obstetricală şi ginecologică; doctor în ştiinţe medicale

Consultaţii / Ecografie (endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie)

Luni08:00 - 14:00 ; 16:00 - 20:00
Marţi08:00 - 16:00
Miercuri08:00 - 14:00 ; 16:00 - 20:00
Joi08:00 - 16:00
Vineri08:00 - 16:00

Dr. Aliona Chiriţă - medic specialist Ginecologie & Obstetrică; competenţă ecografie endovaginală

Consultaţii / Ecografie (endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie)

Luni08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 17:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 19:30

Dr. Elena Borza - medic primar Ginecologie & Obstetrică; competenţă ecografie endovaginală / colposcopie

Marti10:00 - 13:00 ; 16:00 - 20:00
Joi10:00 - 13:00
Sâmbătă10:00 - 13:00

Hematologie

Dr. Anca Simionescu (Aparu) - medic specialist Hematologie

Luni08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

24.12, 27.12 = nu are program.

Medicina generala

Dr. Marilena Constantin - medic primar Medicină generală; medic specialist Diabet, nutriţie & boli metabolice

Luni15:00 - 20:00
Marţi15:00 - 20:00
Miercuri15:00 - 20:00
Joi15:00 - 20:00
Vineri15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 12:00

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu - medic specialist Medicină generală adulţi

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Dr. Viorica Ivanciu - medic Medicină generală

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Medicina internă

Prof. dr. Daniela Bartoş - medic primar Boli interne; medic specialist Cardiologie; medic specialist Sănătate publică; doctor în ştiinţe medicale

Marti16:00 - 18:00

Dr. Magdalena Zidu - medic primar Medicină internă; medic specialist Reumatologie; competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Consultaţii

Luni08:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 16:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Ecografie generală (abdomen / pelvis)

Luni08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 16:30
Miercuri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 16:00
Joi08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Ecografie aparat locomotor (musculoscheletală) şi de părţi moi (muşchi, articulaţii, tendoane)

Luni08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 15:30
Miercuri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 16:00
Joi08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Dr. Irina Ungureanu - medic primar Medicină internă; medic specialist Gastroenterologie

Luni14:00 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri14:00 - 20:00

29.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă - medic primar Medicină internă; medic specialist Cardiologie; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment Specialităţi medicale

Consultaţii

Luni09:00 - 14:00
Marţi09:00 - 14:00 ; 16:00 - 19:00
Miercuri09:00 - 14:00
Joi09:00 - 14:00
Vineri09:00 - 14:00

02.12 - 06.12 ; 30.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie generală (abdomen / pelvis)

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00 ; 16:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 12:00 ; 13:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

02.12 - 06.12 ; 30.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Marta Albulescu - medic primar Medicină internă

Marţi08:00 - 13:30
Joi08:00 - 13:30

Dr. Paul Mâinea - medic primar Medicină internă; doctor în ştiinţe medicale

Luni08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri09:00 - 14:00

31.12 = nu are program.

Nefrologie

Dr. Lavinia Raluca Ene - medic specialist Nefrologie

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

25.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Livia Stoica - medic primar Nefrologie

Luni13:30 - 15:00
Marţi13:30 - 15:00
Miercuri13:30 - 15:00
Joi13:30 - 15:00
Vineri13:30 - 15:00

Neurologie adulti

Dr. Mihnea Pastia - medic primar Neurologie

Marţi15:00 - 18:30
Joi15:00 - 18:30

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Ana-Maria Enachi - medic specialist Neurologie

Luni15:00 - 19:00
Miercuri15:00 - 19:00

23.12 - 31.12 = nu are program.

Neurochirurgie

Prof. Dr. Danil Adam - medic primar Neurochirurgie

Joi16:00 - 18:00

Oftalmologie

Dr. Raluca Ungureanu - medic primar Oftalmologie

Luni08:30 - 14:30
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:30 - 14:30
Joi14:00 - 20:00
Vineri08:30 - 14:30

Dr. Corina-Ioana Avram - medic specialist Oftalmologie

Luni14:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri14:30 - 20:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri06.12, 20.12 = 08:00 - 14:00.
13.12, 27.12 = 14:00 - 20:00.

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Elena Livia Popescu - medic primar Oftalmologie

Sâmbătă09:00 - 12:00

Oncologie

Prof. Dr. Ion Bălănescu - medic primar Oncologie generală, ginecologie oncologică şi chimioterapie, medic titular al Academiei de Ştiinte Medicale

Pentru informaţii în legătură cu programul Prof. Dr. Ion Bălănescu, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Ortopedie & Traumatologie

Dr. Laura Liliana Florescu - medic primar Ortopedie & Traumatologie

Luni14:30 - 19:00
Marţi09:00 - 11:30
Miercuri11:30 - 15:00
Joi09:00 - 11:30

01.12 - 05.12 = nu are program.

Prof. Dr. Dumitru Stănculescu - medic primar Ortopedie & Traumatologie

Marţi14:30 - 17:00
Miercuri15:00 - 17:00

23.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Marius Stănescu - medic primar Ortopedie & Traumatologie; competenţă Chirurgie artroscopică; doctor în ştiinţe medicale

Pentru informaţii în legătură cu programul Dr. Marius Stănescu, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Dr. Gheorghe Pavelescu - medic primar Ortopedie & Traumatologie; competenţă Chirurgie spinală; doctor în ştiinţe medicale

Miercuri08:00 - 11:00
Joi12:00 - 15:00
Vineri08:00 - 13:00

Dr. Ioan Marian Fodor - medic primar Ortopedie pediatrică

Pentru informatii in legatură cu programul de consultaţii al Dr. Ioan Marian Fodor, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

O.R.L. Otorinolaringologie

Dr. Larisa Boacă - medic primar O.R.L.

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri14:00 - 20:00

Dr. Ramona Ungureanu - medic primar O.R.L.; supraspecializare Foniatrie; competenţe O.R.L. : LASER, endoscopie; doctor în ştiinţe medicale

Luni14:00 - 20:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

23.12 - 31.12= nu are program.

Dr. Daniela Mischie - medic primar O.R.L; competenţă Chirurgie endoscopică O.R.L; doctor în ştiinţe medicale

Miercuri14:00 - 17:00
Sâmbătă10:00 - 14:00

07.12, 25.12, 26.12 = nu are program.

Pediatrie

Dr. Adela Brînzan - medic primar Pediatrie

Luni08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri06.12, 20.12 = 08:00 - 14:00.
13.12, 27.12 = 14:00 - 20:00.

10.12 - 14.12 = nu are program.

Dr. Daniela Popescu - medic primar Pediatrie

Luni16:00 - 20:00
Marţi08:00 - 12:00
Miercuri16:00 - 20:00
Joi08:00 - 12:00
Vineri13.12, 27.12 = 08:00 - 12:00.
06.12, 20.12 = 16:00 - 20:00.

Dr. Rodica Rusu - medic primar Boli infecţioase

Luni14:00 - 16:00
Marţi14:00 - 16:00
Miercuri14:00 - 16:00
Joi14:00 - 16:00
Vineri14:00 - 16:00

12.12 - 31.12 = nu are program.

Pneumologie

Dr. Andreea Vlad - medic specialist Pneumologie

Luni14:00 - 20:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00

Dr. Luminiţa Ambert - medic primar Pneumologie

Luni08:00 - 11:30 ; 12:00 - 14:00
Marti08:00 - 11:30 ; 12:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi08:00 - 11:30 ; 12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 11:30 ; 12:00 - 14:00

19.12 - 31.12= nu are program.

Dr. Simona Ştefania Bucşa Dobre, medic primar Pneumologie, doctor în ştiinţe medicale

Luni08:00 - 14:00
Marti08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Psihiatrie

Dr. Rodica Cristina Dogaru - medic primar Psihiatrie

Luni14:00 - 19:00
Marţi08:00 - 15:00
Miercuri14:00 - 19:00
Joi08:00 - 15:00
Vineri08:00 - 14:00

Psihologie

Cornelia Haidar - psiholog clinician, psiholog Psihologia transporturilor, muncii si organizaţională, psihoterapeut

Luni14:00 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Eugenia Fedorovici - psiholog clinician autonom cu drept de liberă practică

Marţi11:00 - 20:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi14:00 - 20:00

Psihoterapie copii si adulti

Cornelia Haidar - psiholog clinician, psiholog Psihologia transporturilor, muncii şi organizatională, psihoterapeut

Luni14:00 - 20:00
Miercuri14:00 - 20:00

Eugenia Fedorovici - psiholog clinician autonom cu drept de liberă practică

Marţi11:00 - 20:00
Miercuri14:00 - 20:00
Joi14:00 - 20:00

Olga Dezso - psihoterapeut cognitiv comportamental

Luni14:00 - 19:00
Marţi14:00 - 18:00
Joi14:00 - 18:00

24.12, 31.12 = nu are program.

Reumatologie

Dr. Magdalena Zidu - medic specialist Reumatologie, medic primar Medicină internă; competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Luni08:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 16:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Dr. Daniela Nicoleta Popescu - medic specialist Reumatologie; medic specialist Medicină internă; competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Miercuri16:00 - 20:00

Stomatologie - Clinica de Ortodontie & estetica dento-faciala Dr. Anca Oltean

Dr. Anca Oltean - Medic Dentist primar in specialitatea Ortodontie si Ortopedie dento-faciala

Marţi12:00 - 20:00
Miercuri08:30 - 12:30
Joi13:30 - 20:00

Stomatologie - Clinica Stomatologica Dr. Zaharia

Pedodontie & Odontoterapie
   Dr. Sofia Zaharia - medic specialist Stomatologie generală

Luni09:00 - 19:00
Miercuri14:00 - 19:00
Vineri17:00 - 19:00

Endodontie

Pentru informatii in legatura cu serviciul Endodontie, va rugam sa contactati Clinica Stomatologica Dr. Zaharia la nr. de telefon : 0737 89.66.88 si 021 317.95.03 int. 215.

Protetica dentara
   Dr. Stătescu Eveline - medic specialist Protetica dentara

Marţi09:00 - 13:00
Joi14:00 - 19:00

Chirurgie orala & Implantologie

Pentru informatii in legatura cu serviciul Chirurgie orala & Implantologie, va rugam sa contactati Clinica Stomatologica Dr. Zaharia la nr. de telefon : 0737 89.66.88 si 021 317.95.03 int. 215.

Stomatologie - Cabinet Medical Individual Dr. Petronela Macovei

Dr. Petronela Macovei - medic dentist

Luni13:00 - 20:00
Marţi10:00 - 16:00
Miercuri13:00 - 20:00
Joi10:00 - 16:00
Vineri10:00 - 16:00

Urologie & Andrologie

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan - medic primar Urologie & Andrologie

Consultaţii / Ecografie urologică

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

12.12, 13.12, 30.12, 31.12= nu are program.

Dr. Seyed Aghamiri - medic primar Urologie & Andrologie; doctor în ştiinţe medicale

Consultaţii / Ecografie urologică

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

16.12 - 31.12= nu are program.

Imagistică medicală

Ecografie

Ecografie generală (abdomen / pelvis)

Dr. Magdalena Zidu - medic primar Medicină internă; medic specialisr Reumatologie; competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Luni08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 16:30
Miercuri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 16:00
Joi08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Dr. George Sebastian Gherlan - medic primar Boli infecţioase; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale; şef de lucrări

Luni16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16:00
Miercuri16:30 - 20:00
Joi16:30 - 18:00
Vineri14:30 - 16:00

Dr. Mărioara Casian - medic primar Gastroenterologie; competenţă ecografie generală

Luni08:00 - 11:00 ; 12:00 - 14:00
Marţi09:00 - 11:00
Miercuri08:00 - 11:00 ; 12:00 - 14:00
Joi14:00 - 14:30 ; 15:30 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00

31.12 = nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă - medic primar Medicină internă; medic specialist Cardiologie; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment specialităţi medicale

Luni09:00 - 14:00
Marţi09:00 - 14:00 ; 16:00 - 19:00
Miercuri09:00 - 14:00
Joi09:00 - 14:00
Vineri09:00 - 14:00

02.12 - 06.12 ; 30.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Larisa-Elena Ursan-Fulger - medic specialist Gastroenterologie, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Luni14:00 - 15:30 ; 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 09:00 ; 10:00 - 11:00
Joi08:00 - 09:00 ; 10:00 - 11:00
Vineri14:00 - 15:30 ; 16:30 - 20:00

14.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Bogdan-Ionuţ Slăvulete - medic specialist Gastroenterologie, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Luni13:00 - 14:00
Marţi14:00 - 15:00

30.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Mihai Mavru - medic primar Chirurg

Joi16:00 - 19:00

Dr. Geta Vancea - medic primar Boli infectioase

Miercuri16:00 - 18:00

Dr. Viorica Creţu - medic primar Pediatrie; doctor în ştiinţe medicale

05.12 = 17:00 - 20:00.

Serviciul acordat doar copiilor între 0 - 18 ani.

Dr. Anna-Maria Tănase - medic primar Chirurgie generală; competenţă ecografie generală; competenţă Chirurgie laparoscopică

Luni17:30 - 20:00
Joi18:00 - 20:00

Dr. Daniela Tăbăcelia - medic specialist Gastroenterologie; competenţă ecografie generală, endoscopie intervenţională

Joi15:30 - 18:00

Dr. Gabriela Scurtu - medic primar Pediatrie

Luni14:00 - 16:00

25.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie cardiacă

Dr. Liliana Ştefan - medic primar Cardiologie; competenţă ecografie cardiacă şi ecografie Doppler vascular

Luni13:30 - 19:30
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

02.12 - 06.12 = nu are program.

Ecografie ginecologică (endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie) / Colposcipie

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu - medic primar Ginecologie & Obstetrică; competenţă colposcopie şi citodiagnostic, ultrasonografie obstetricală şi ginecologică; doctor în ştiinţe medicale

Luni08:00 - 14:00 ; 16:00 - 20:00
Marţi08:00 - 16:00
Miercuri08:00 - 14:00 ; 16:00 - 20:00
Joi08:00 - 16:00
Vineri08:00 - 16:00

Dr. Aliona Chiriţă - medic specialist Ginecologie & Obstetrică; competenţă ecografie endovaginală

Luni08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 17:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 19:30

Dr. Elena Borza, medic primar Obstetrică şi Ginecologie; competenţă ecografie endovaginală / colposcopie

Marti10:00 - 13:00 ; 16:00 - 20:00
Joi10:00 - 13:00
Sâmbătă10:00 - 13:00

Ecografie mamară

Dr. Aida Mihailovici - medic specialist Radiologie - Imagistică medicală

Luni08:00 - 16:00
Marţi08:00 - 16:00
Miercuri08:00 - 16:00
Joi08:00 - 16:00

Ecografie tiroidă

Dr. Cristina Daniela Ene - medic specialist Endocrinologie, competenţă ecografie tiroidă

Luni14:00 - 16:00
Marţi10:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 15:00
Joi08:00 - 11:00
Vineri08:00 - 10:00

20.12 - 31.12 = nu are program.

Dr. Gabriela Scurtu - medic primar Pediatrie

Luni14:00 - 16:00

25.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie vasculară, Doppler

Dr. Marinela Circa – medic primar Cardiologie, competenţă ecografie Doppler vascular

Luni15:00 – 19:00
Miercuri15:00 – 19:00

Dr. Rafael Halpern – medic primar Chirurgie cardiovasculara, competenţă ecografie Doppler vascular

Luni16:00 - 20:00
Marţi17:00 - 20:00

24.12 = nu are program.

Dr. Gabriela Scurtu - medic primar Pediatrie

Luni14:00 - 16:00

25.12 - 31.12 = nu are program.

Ecografie urologică

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan - medic primar Urologie & Andrologie

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Dr. Seyed Aghamiri - medic primar Urologie & Andrologie; doctor în ştiinţe medicale

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00

Ecografie aparat locomotor (musculoscheletală)

Dr. Magdalena Zidu - medic primar Medicină internă; medic specialist Reumatologie; competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Luni08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00 ; 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 15:30
Miercuri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 16:00
Joi08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00

24.12 - 26.12, 31.12 = nu are program.

Dr. Matei Teodorescu - medic specialist Recuperare medicala, Medicina fizica si Balneologie

Marţi16:00 - 19:00
Miercuri16:00 - 19:00

Elastografie hepatică

Dr. George Sebastian Gherlan - medic primar Boli infecţioase; competenţă ecografie generală; doctor în ştiinţe medicale; şef de lucrări

Luni16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16:00
Miercuri16:30 - 20:00
Joi16:30 - 18:00
Vineri14:30 - 16:00

Radiologie digitală

Luni07:00 - 13:00
Marţi07:00 - 13:00
Miercuri07:00 - 13:00
Joi07:00 - 13:00
Vineri07:00 - 13:00

Mamografie digitală

Luni13:00 - 19:00
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri13:00 - 19:00
Joi13:00 - 19:00
Vineri13:00 - 19:00

RMN / CT

Dr. Mihaly Enyedi - medic primar Radiologie - Imagistică medicală, şef lucrări Disciplina Anatomie, medic coordonator Compartiment imagistică

Luni08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 14:00
Sâmbătă08:00 - 14:00

Dr. Mihai Lesaru - medic primar Radiologie - Imagistica medicala, sef lucrări Disciplina Radiologie

Luni14:00 - 20:00

Dr. Andreea Marinescu - medic primar Radiologie - Imagistică medicală, asistent universitar Disciplina Radiologie - Imagistică

Pentru informatii in legatura cu programul de consultatii al Dr. Andreea Marinescu, va rugam sa contactati Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Dr. Sorin Constantinescu - medic specialist Radiologie - Imagistică medicală

Miercuri14:00 - 20
Sâmbătă08:00 - 14:00

Dr. Eugen Tarţă-Arsene - medic primar Radiologie - Imagistica medicală; şef lucrari Disciplina Anatomie

Vineri14:00 - 20:00

Dr. Costin Minoiu - medic specialist Radiologie - Imagistică medicală

Miercuri14:00 - 20:00

Dr. Radu Lucian Dumitru - medic primar Radiologie - Imagistică medicală, doctor in stiinte medicale

Joi14:00 - 20:00

Tomografie computerizată

Luni08:00 - 20:00
Marţi08:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 20:00
Joi08:00 - 20:00
Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă08:00 - 14:00

Osteodensitometrie

Luni07:00 - 19:00
Marţi07:00 - 19:00
Miercuri07:00 - 19:00
Joi07:00 - 19:00
Vineri07:00 - 19:00

Fizio-kinetoterapie, Terapii complementare, Fitness, Gimnastică de întreţinere, Saună

Kinetoterapie & Gimnastică de recuperare

Fizio / kinetoterapeut : Sâmbătă = 08:00 - 13:00. Serviciul se asigura prin rotatie, cu programare.


Dr. Mariana Stan - medic primar Recuperare, Medicină fizică şi Balneologie; medic specialist Medicina culturii fizice şi Balneofizioterapie; competenţă Acupunctură; doctor în ştiinţe medicale

Marţi14:00 - 20:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri14:00 - 20:00

23.12 - 31.12= nu are program.

Dr. Gabriela Matache - medic specialist Balneologie

Sâmbătă10:00 - 12:30

Dr. Matei Teodorescu - medic specialist Recuperare medicala, Medicina fizica si Balneologie

Marţi16:00 - 19:00
Miercuri16:00 - 19:00

Andrei Cristea - kinetoterapeut

Luni13:30 - 21:00
Marţi07:30 - 14:00
Miercuri13:30 - 21:00
Joi07:30 - 14:00
Vineri13:30 - 21:00

Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Luni08:00 - 14:00
Marţi13:30 - 21:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi13:30 - 21:00
Vineri08:00 - 14:00

Electroterapie recuperatorie

Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Luni08:00 - 14:00
Marţi13:30 - 21:00
Miercuri08:00 - 14:00
Joi13:30 - 21:00
Vineri08:00 - 14:00

Fitness Gimnastică de întreţinere

Sâmbătă = 08:00 - 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Alina Niculae - profesor de Cultură fizică, coordonator Departament Cultură fizică şi Recuperare medicală

Luni07:30 - 14:00
Marţi13:30 - 21:00
Miercuri07:30 - 14:00
Joi13:30 - 21:00
Vineri07:30 - 14:00

Florin Badea - profesor Sport

Luni14:00 - 21:00
Marţi07:30 - 13:30
Miercuri14:00 - 21:00
Joi07:30 - 13:30
Vineri14:00 - 21:00

Masaj & Reflexoterapie

Sâmbătă = 08:00 - 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Mihai Manolache - maseur

Luni14:00 - 21:00
Marţi07:30 - 13:30
Miercuri14:00 - 21:00
Joi07:30 - 13:30
Vineri14:00 - 21:00

Delia Lăpădătoni - maseur

Luni07:30 - 14:00
Marţi13:30 - 21:00
Miercuri07:30 - 14:00
Joi13:30 - 21:00
Vineri07:30 - 14:00

Loredana Cristescu - maseur

Luni07:30 - 14:00
Marţi13:30 - 21:00
Miercuri07:30 - 14:00
Joi13:30 - 21:00
Vineri07:30 - 14:00

Saună

Luni08:00 - 20:00
Marţi08:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 20:00
Joi08:00 - 20:00
Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă08:00 - 12:00*

* cu programare.